YURTLAR

29 Temmuz 2022, Cuma

Üniversitemizi tercih eden öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK)  bağlı olarak hizmet veren 7 KYK yurdu bulunmaktadır. Var olan yurtlara ek olarak yurt kapasitesini artırmak ve yeni gelecek öğrencilerimize barınma imkânı sağlamak için Merkez Yerleşke bölgemizde yapımı devam eden KYK yurtları da en yakın zamanda öğrencilerimize hizmet vermeye başlayacaktır.

ÇORUH YURDU

Seyitler’de bulunan Çoruh Yurdu, 2100 kişilik 2 blok olarak kız öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet vermektedir.

ŞAH SULTAN YURDU

Merkezin İskebe mahallesinde yer alan Şah Sultan Yurdu, 455 kişilik 2 blok olarak erkek öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet vermektedir.

ARTVİN YURDU

Artvin’in merkezinde bulunan Artvin Yurdu, toplam 652 kişilik 3 blok olarak erkek öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet vermektedir.

HAMDİ EFENDİ YURDU

Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan Hamdi Efendi Yurdu, 276 kişilik 2 blok olarak kız/erkek öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet vermektedir.

HOPA YURDU

Artvin’in Hopa ilçesinde bulunan Hopa Yurdu, 678 kişilik 2 blok olarak kız/erkek öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet vermektedir.

NEDİME LÜTFİYE GÜNAL YURDU

Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunan Nedime Lütfiye Günal Yurdu, 190 kişilik kapasitesiyle kız/erkek öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet vermektedir.

ŞAVŞAT YURDU

Artvin’in Şavşat ilçesinde bulunan Şavşat Yurdu, 110 kişilik kapasitesiyle kız öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet vermektedir.