Rektörün Mesajı

 

Değerli Öğrenciler,

Uzun, zorlu ve yorucu bir çalışma döneminin ardından Artvin Çoruh Üniversitesini seçmeniz bizleri onurlandıracaktır. Toplumsal sorumluluk bilinci içerisinde Artvin'de üniversiteli olma ayrıcalığını birlikte yaşayacağımıza inanıyorum. Artvin Çoruh Üniversitesi olarak temel öngörümüz sizleri burada araştırıcı, sorgulayıcı, yapıcı, girişimci, görev ve sorumluluk bilinci taşıyan, bilimsel analiz ve sentez yetileri gelişmiş, insan haklarına ve toplumsal değerlere saygılı, çevreye duyarlı, evrensel öğeleri benimsemiş, sportif ve sanatsal kapasiteye sahip, demokrat ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen nitelikli bireyler olarak yetiştirebilmektir. Bu amaç doğrultusunda ülkemizin gelişmişliğine ve yaşam kalitesine katkıda bulunacak bilimsel, sanatsal ve kültürel çalışmalar sunmak, kaliteli eğitim-öğretim vermek, bilgi ve teknoloji üretmek; yöre, ülke ve dünya sorunlarını araştırıp çözüm önerileri geliştirmek, akademisyenlerimiz ve siz değerli öğrencilerimiz için evrensel normlarda yaşam ve bilim alanları oluşturmak durumundayız.

Değerli Öğrenciler, bölgesinde ve dünya ölçeğinde lider ülke olma yolunda ilerleyen ülkemizin geleceğini birlikte inşa etmek için sizleri aramızda görmek bizlere güç verecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle yapacağınız tercihlerin siz değerli gençlerimiz, aileleriniz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diler, hepinize sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

 

Prof.Dr. Mustafa Sıtkı BİLGİN

Rektör